top of page

Najdrahšie lôžko na svete 4,6 milióna eur

 

Je naozaj lepšie spať v posteli so štyrmi závesmi za neuveriteľných 4,6 milióna eur ako v bežnej posteli? Pravdepodobne nie, ale to nezabráni britskému luxusnému dizajnérovi Stuartovi Hughesovi, ktorý je známy po celom svete pre svoje bezbožné drahé výtvory pre iPhone a iPad, z ponuky takého exkluzívneho kusu na predaj. V spolupráci s talianskym výrobcom šľachtického nábytku Hebanon Fratelli Basile vyvinul dizajnér Liverpoolu posteľ pokrstenú Baldacchino Supreme. 
Rafinácia zlata je do veľkej miery zodpovedná za prehnanú cenu.

Hughes a Hebanon položili na orezávanie postele celkom 107 kilogramov zlata. Len samotný drahý kov by mal pri súčasnej cene zlata hodnotu približne 3,4 milióna eur.

 

Posteľ môžete použiť ako investíciu, ak nájdete trezor, ktorý je dostatočne veľký.

Hughes používa najkvalitnejší taliansky hodváb a bavlnu na číre závesy postele. Celý rám postele bol vyrezávaný z najjemnejšieho gaštanového a jaseňového dreva. Časti krytu sú vyrobené z čerešňového dreva. Na požiadanie môžu mať zákazníci opierku hlavy s diamantmi a inými drahokamami. Hughes za to nežiada príplatok. Rovnako ako všetky kúsky ušľachtilého návrhára, aj Baldacchino Supreme je prísne obmedzený. Iba dve kópie sa budú predávať, kým najdrahšie lôžko na svete nebude navždy rozobraté.

 Bez peňazí je spánok tvrdší, prílovie z Poľska.

bottom of page