top of page

Ploštice posteľné sú na vzostupe

Prvá pomoc po objavení chyby, experti majú podozrenie, že hmyz sa stal rezistentným voči rôznym pesticídom. To sťažuje kontrolu a postrek proti hmyzu tento problém zvyčajne nerieši. Akonáhle sa populácia hmyzu usadí v domácnosti, môžete najskôr vysať a vyčistiť možné miesta na schovávanie. Mali by ste tiež premiestňovať postele zo steny a vyraďovať posteľnú bielizeň. Bielizeň by sa mala prať najmenej pri 60 ° C. Odevy, ktoré túto teplotu neznášajú, by sa mali vložiť do mrazničky na 48 hodín.

V prípade núdze musí dôjsť k vyhubeniu. Ak problém pretrváva, môže pomôcť iba profesionál. Ploštica v lôžku pre dospelých môže prežiť bez jedla rok pri teplote 16 stupňov Celzia. V okamihu, keď v byte nájdete vajíčka, videli ste niekoľko ploštíc a máte podráždenie kože, je potrebné zavolať špecialistu. 
Spoločnosť na ničenie škodcov pozná rôzne metódy vrátane procesu horúceho vzduchu, aby sa konečne zbavila nepríjemných ploštíc v posteli. Zvieratá sú teda citlivé na teplo. Ak je miestnosť na hodinu vyhrievaná na 55 stupňov Celzia, ploštice na lôžku zomrú.

Desať dní svrbenia sužovaných plošticami v posteli nie je známkou zlej hygieny. 3,8 až 5,5 milimetrové rany môžu prenasledovať každého. Väčšinou bodajú v noci. Sanie krvi potom trvá až desať minút. Sliny, ktoré uvoľňuje hmyz, obsahujú svrbivé látky, ktoré dráždia pokožku až desať dní. V mnohých prípadoch vznikajú nevzhľadné škvrny. Osoby trpiace alergiou môžu zaznamenať násilné reakcie, ako sú kožné infekcie alebo astmatické záchvaty.

Ploštice domácke v hoteloch a starý nábytok. Krvavé pijavice sú obzvlášť bežné v hoteloch. Drahé penzióny niesú ušetrené rovnako ako lacné hostely. Obzvlášť 
hostia prichádzajúci z krajín mimo Európy a prinášajú ploštice. Ploštice sa však môžu dostať do vášho bytu aj prostredníctvom domáceho tovaru z blšího trhu. 
Vajcia zvierat sa nachádzajú v prasklinách starožitného nábytku alebo puzdier na disky CD, ako aj v matracoch a rámoch postelí. Vajcia s plošticami sú malé a sú umiestnené tak skryté, že ich môžete vidieť voľným okom. Viditeľné znaky ploštíc posteľných sú oveľa viac fekálnymi stopami na tapetách a podlahách. 
Okrúhle hnedo-čierne škvrny sa nedajú umyť vodou.

 


Útočenie ploštice v noci

Telo ploštice má tvar hrušky a má veľkosť 3,8 až 5,5 milimetrov a má šesť stehien. Posteľné ploštice zaútočia hlavne v noci. Milujú pot a živia sa ľudskou krvou. Sanie krvi trvá asi desať minút. Sliny, ktoré spôsobujú svrbenie, prenikajú do miesta uhryznutia.

Posteľné ploštice boli takmer zničené. V 40. a 50. rokoch boli ploštice postelné považované za príliš blízke na to, aby boli odstránené. V tom čase pomáhal 
insekticíddichlórdifenyltrichlóretán (DDT). To však bolo zakázané v roku 1972, pretože to bolo škodlivé pre voľne žijúce zvieratá. So zákazom sa plošticedo posteli vrátili. Medzitým je hmyz takmer odolný voči všetkým ostatným chemikáliám.

Posteľné ploštice nežijú iba v posteli. Môže byť tiež v záclonách a pod tapetou. Hlavná vec je, že miestnosť je tmavá a uzavretá.

Ploštica posteľná môže ovplyvniť každého, nezáleží na tom, aký čistý je váš byt, ploštica posteľná môže stále hniezdiť u vás doma. Hotely sú podobné: Aj keď trávite svoju dovolenku v elegantnom a upratanom hoteli, môžete posteľnú plošticu presunúť do svojich štyroch stien. Preto, ak je to možné, neprenášajte kufor do bytu po cestovaní na veľké vzdialenosti, ale rozbaľte ho a vyperte oblečenie pri 60 °.

 


„Od toľkého spánku, had stratil nohy.“ Africké príslovie

bottom of page